دانلود کتاب و نمونه سوالات علوم پزشکی

سایت جامع علوم پزشکی ایران

دانلود کتاب دیکشنری پزشکی دورلند

دانلود کتاب فرهنگ پزشکی دورلند همراه با اطلس رنگی 
مسلما کتاب دیکشنری دورلند نیاز به معرفی برای دانشجویان رشته های علوم پزشکی ندارد. در این مطلب سایت جامع علوم پزشکی ایران ترجمه کتاب دیکشنری پزشکی دورلند را خدمت شما تقدیم می کند
کتابی که پیش رو دارید ترجمه ی آخرین چاپ (چاپ بیست و ششم سال ۲۰۰۱) کتاب Dorland’s Pocket Medical Dictionary است که اولین چاپ آن در سال ۱۸۹۸ انتشار یافت و از آن پس تا کنون تقریبا هر یک تا چهار سال تجدید چاپ شده است.

دانلود کتاب دیکشنری دورلند

این کتاب در واقع چکیده چاپ بیست و نهم کتاب Dorland’s Illustrated Medical Dictionary است و بیش از ۲۸۰۰ واژه از حدود ۸۱۰۰ واژه ی جدیدی که به چاپ بیست و نهم اضافه شده در چاپ بیست و ششم کتاب Dorland’s Pocket Medical Dictionary گنجانده شده است و در مجموع آن رابه گنجینه ای از لغات مهم و مورد استفاده پزشکی تبدیل ساخته که حاوی معانی رایج دقیق کوتا و واضح واژه هایی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله پزشکی هسته ای , آسیب شناسی , بیماری های ریوی , گوش حلق بینی , اندوکرینولوژی , هماتولوژی , ایمیونولوژی , رگ شناسی , آناتومی , داروسازی و غیره است.
همچنین اسامی تقریبا ۵۰۰ داروی جدید همراه با توضیح مختصر در مورد هر یک به این کتاب افزوده شده و در ترجمه ای که ملاحظه میفرمایید برای اولین بار اسامی و توضیحات مربوط به داروها فصل جداگانه ای با نام “لغت نامه دارویی” در نظر گرفته شده است.
اطلاعات کتاب
  نام فارسی: دیکشنری پزشکی دورلند

  نام لاتین: Dorland’s Pocket Medical Dictionary

  مترجم: William Alexander Newman Dorland

  حجم فایل: 36.9MB

  نوع فایل: PDF

  تعداد صفحات: 1174
  رمز تمامی فایل ها : www.irmed.ir32 ديدگاه درباره “دانلود کتاب دیکشنری پزشکی دورلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *